Program iz tanatologije, viktimologije, i terapije žalosti predstavlja strukturisani teorijsko-iskustveni koncept u praktičnom radu sa ožalošćenim licima, umirućim osobama, kao i osobama koje su preživele traumu gubitka.

Kome je program namenjen:
Psiholozima, psihoterapeutima, muzikoterapeutima, lekarima različitih specijalnosti, zdravstvenim radnicima i saradnicima različitih profila, socijalnim radnicima, pedagozima, defektolozima, osobama zaposlenim u savetodavnoj službi, osobama zaposlenim u školama i predškolskim ustanovama, teolozima, hraniteljskim porodicama i svim drugim licima koja su u svakodnevnom radu i kontaktu sa osobama koje su doživela gubitak ma koje vrste, hronično bolesnim, i umirućim osobama, osobama sa urođenom ili stečenom invalidnošću.
Cilj programa
Program je napravljen na osnovu savremenih svetskih programa za edukaciju i akreditaciju stručnjaka specijalizovanih u oblasti tanatologije, vikimologije i terapije žalosti.
Program polaznicima obezbeđuje rad na sebi, sticanje uvida u aktuelno psihičko funkcionisanje i obradu ličnih gubitaka, rano otkrivanje i prevenciju komplikovanih reakcija žalosti i sindroma izgaranja kod zaposlenih, povećanje efikasnosti u radu.

Pogledajte opis i strukturu programa
Program obezbeđuje savremena teorijska znanja iz tanatologije, viktimologije i terapije žalosti, kao i superviziju praktične primene naučenog u svakodnevnoj praksi. Oblikovan je u formi radionica prilagođenih radu u velikoj grupi. koje se mogu pohađati izolovano ili u okviru kompletnog programa I i II nivoa.
Trajanje kompletne obuke je 10 meseci tokom jedne ili dve godine.
Pogledajte spisak radionica
Uslov za upis:
- Završen I.i II. nivo obuke
- Vlasnici nacionalnog sertifikata iz muzikoterapije ili psihoterapije, ili odgovarajućeg ekvivalenta.
Autor programa:
Dr sci med. Ranka Radulović,
psihijatar, psihoterapeut ECP, muzikoterapeut EMTC, supervizor UMTS.
< Prethodna |
---|